Anglická knihovna ve škole

Od 1.října je ve škole opět v provozu anglická knihovna, plná zajímavých knih pro mladší i starší děti. Žáci prvního i druhého stupně  si  je zde mohou bezplatně zapůjčit a vrátit po přečtení. Na mladší děti zde čekají  anglicky psané pohádky a příběhy, naučné knihy na aktuální témata, obrázkové knihy o zvířátkách,  domácích mazlíčcích a o péči o ně.

Knihy jsou psané jednoduchým jazykem se spoustou obrázků, tak aby jim děti snadno porozuměly. Starší děti mohou vybírat mezi zjednodušenými verzemi klasických děl světové literatury, komiksovými knihami, příběhy o mladých lidech či vzdělávací literaturou. K mnoha z nich je k dispozici i poslechová stopa.

Knihovna je dostupná vždy ve středu mezi půl osmou a osmou hodinou, a o velké přestávce, je umístěna v učebně B2 (kuchyňka/jazyková učebna). Pro bližší informace můžete také kontaktovat Janu Matouškovou (jana.matouskova@zszelenec.cz)

Posted in Aktuality Školní rok 2022/2023